pytanie #11 z cyklu „Trenuj świadomie” czyli rozmowy przy… zimnym izotoniku
🥴 – A same treningi abstrahując od zawodów tu też pojawiają się problemy związane z rodzajem nawierzchni?
🤔 – Asfalt czy beton to zabójstwo dla stawów, szczególnie u biegaczy, podobnie dla nordic walkerów, choć nie tyle dla ich nóg co dla rąk ponieważ oni pracują mocno rękoma wbijając kije wtedy cierpią na tym łokcie a najbardziej barki. Za to miękkie podłoże to często wystające korzenie, a jesienią czy wiosną błoto, niemal każdy biegacz czy nordic walker w swojej karierze wywinął orła w takich okolicznościach przyrody. Poza tym pojawia się dodatkowy problem z obuwiem warto mieć do lasu odpowiedni bieżnik pod stopą a z kolei mokry asfalt niekoniecznie lubi się z każdą płaską podeszwą, na naprawdę szybkich biegowych odcinkach łatwo wtedy stracić równowagę.
🥴 – Skutecznie zniechęcasz mnie do trenowania…
🤔 – Bez przesady chcesz trenować świadomie musimy rozmawiać realnie.
🥴 – Zostaje miękki tartan.
🤔 – Tartan tylko pozornie nie jest twardy jeśli ktoś systematycznie biega po tego rodzaju nawierzchni a dodatkowo ląduje na pięcie może zdziwić się po pewnym czasie, że jego kolana lub kręgosłup zaczną się buntować.
🥴 – Czyli wracając do punktu wyjścia, na jakiej nawierzchni trenować?
🤔 – W miarę możliwości RÓŻNORODNEJ, w każdym momencie pamiętając o minusach poszczególnych wyborów, może następnym razem porozmawiajmy o temacie pośrednio zbliżonym czyli zużyciu butów, na ile na one wystarczają…
😎
🧐 a jeśli potrzebujesz pomocy trenera zapraszam do kontaktu 📝☎️
więcej http://runnerski.pl/trener-biegowy-trener-nordic-walking/