Ile wytrzymują buty do biegania lub nw

pytanie #12 z cyklu „Trenuj świadomie” czyli rozmowy przy… zimnym izotoniku

🤔 – Zgodnie z obietnicą złożoną przy naszym ostatnim spotkaniu, czas odpowiedzieć na pytanie jaka jest żywotność butów biegowych lub tych dla nordic walkerów.

🥴 – Dopóki się nie przetrą lub podziurawią!

🤔 – Przyznam, że jest to wersja spotykana w światku amatorskim ale właściwie prawdziwa tylko dla osób preferujących bieganie naturalne, ludzie Ci lądują na przodostopiu i właściwie buty są im potrzebne jedynie w celu ochrony przed leżącymi na ziemi kamieniami, odłamkami szkła itp. rzeczami. Natomiast dla pozostałych osób liczy się jednak amortyzacja buta.

🥴 – Zatem idąc tym tropem należałoby zapytać ile wytrzymuje amortyzacja, tyle co sam but?

🤔 – Tak dobrze to nie mamy, w interesie producenta obuwia jest aby to się zużywało, po jakimś czasie? Opinie są różne buty startowe (z racji większych obciążeń i mniejszej amortyzacji) 300-400 km, buty treningowe np. ok. 800 km mówi się, że to zalecenia producentów.

🥴 – Krótko! Moje wytrzymują dłużej.

🤔 – Wytrzymują… co nie oznacza, że są jeszcze zdatne do użytkowania.

🥴 – Wyglądają jak nowe.

🤔 – Pytanie czy mają wyglądać, czy może spełniać swoje przeznaczenie czyli amortyzować. W czasie biegu na nogę na której lądujesz przenoszone są obciążenia do trzykrotności masy ciała, Twoja waga razy 3!!! U mnie ponad 240 kg. Żywotność buta dla biegacza lub nordic walkera jest mierzona głównie zużyciem podeszwy czytaj amortyzacji.

🥴 – Czyli ile wytrzymuje amortyzacja w bucie, zapewniając bezpieczne użytkowanie?

cdn.

😎

pytanie #13

🧐 a jeśli potrzebujesz pomocy trenera zapraszam do kontaktu 📝☎️

więcej http://runnerski.pl/trener-biegowy-trener-nordic-walking/

 

Inne osoby czytały również:

Dodaj komentarz

two × one =