Złamać „trójkę” lub „czwórkę” w maratonie przecież to proste.

 

Maraton w 3 godziny to wyzwanie i marzenie wielu z nas, tymczasem jeśli biegasz dystans 42 kilometrów poniżej 4 godzin istnieje sposób (przyznaje niekonwencjonalny) abyś jeszcze tej jesieni przebiegł maraton w 3 godziny. Jeśli Twoim marzeniem pozostaje złamanie „czwórki” również jest to propozycja dla Ciebie.

Będzie to okupione nie lada wyzwaniem i podjęciem bardzo karkołomnej decyzji ale zapewniam Cię jest to w Twoim zasięgu.

Poczekaj jeszcze trochę zanim zdradzę sekret na razie buduję napięcie po prostu ściemniam aby rozbudzić Twoją ciekawość.

Właśnie wyrażenie „ściemniam” nie jest tu przypadkowe. Oto przepis na maraton w 3 godziny. W dniu 24-25 października 2015 r. (w moje urodziny) w Koszalinie na niebywale i niewiarygodnie do tego nieprzewidywalnie „szybkiej” trasie możesz tego dokonać. Bez specjalnego katorżniczego treningu. Nie wierzysz no cóż fakty są twarde i potwierdzają moją obietnicę:

2h10’39’’ to rekord trasy kobiet z 2014 roku wśród panów to czas 1h37’42’’ skoro czasy są lepsze od rekordów świata to trasa musi być „szybka” tymczasem jest normalna 42 kilometry bez żadnej ściemy ale… organizatorzy widzą swój maraton (przy okazji jest rozgrywany i półmaraton) następująco…

 

„Bieg odbywa się w nocy, gdy podczas biegu czas letni ustępuje czasowi zimowemu. Ten zabieg daje niepowtarzalną okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów, co byłoby niemożliwe w jakimkolwiek innym momencie. Ponieważ w trakcie biegu zmieniamy czas na zegarkach – otrzymujemy tym samym całą godzinę bonifikaty w podczas naszego biegu.

Start do Nocnej Ściemy następuje punktualnie o godzinie 2 w nocy. Godzinę później cofamy wskazówki zegarków ponownie na drugą. W przypadku półmaratonu okazuje się, że możemy być na mecie tuż po drugiej, maraton z kolei może zostać ukończony jeszcze przed czwartą. Tym samym wynik lepszy od rekordu świata jest jak najbardziej realny.

Nocna Ściema daje Wam możliwości uzyskania rezultatów lepszych niż te powyżej, wyników znacznie przewyższających Wasze dotychczasowe osiągnięcia.

Ci z Was, którzy będą dopiero debiutować, mogą bez problemu liczyć na to, iż założone cele biegowe zostaną zrealizowane z nawiązką.

Uczestnicy liczący na poprawę swoich życiówek bądź celujący w złamanie dotychczasowych barier w postaci pięciu, czterech czy też trzech godzin z wielkim prawdopodobieństwem będą mogli tego dokonać.

Nocna Ściema jest:

Biegiem łamiącym zasady rzeczywistości!
Biegiem z możliwością poprawy Rekordu Świata!
Biegiem o niesamowitych możliwościach!
Najprawdopodobniej jedynym takim biegiem na świecie!

Od 13 kwietnia 2003 roku oficjalny Rekord Świata na królewskim dystansie wśród kobiet należy do Pauli Radcliffe, która przebiegła maraton w Londynie w 2 godziny 15 minut 25 sekund. Wśród mężczyzn rekord ten wynosi 2 godziny 2 minuty 57 sekund, a został ustanowiony 28 września 2014 roku w Berlinie przez Kenijczyka Dennisa Kimetto.
W półmaratonie Rekord Świata wśród kobiet należy do Florence Jebet Kiplagat (1h05’09” ustanowiony 15 lutego 2015r. w Barcelonie), wśród mężczyzn do Zersenay Tadese (58’23” ustanowiony 21 marca 2010r. w Lizbonie).

NOCNA – bo nocą ŚCIEMA – bo zmieniamy czas. Ty biegniesz – czas się cofa”

No i jak rekord życiowy w zasięgu naszych możliwości choć bieganie o 2.00 w nocy jest tak jak obiecałem powyżej nie lada wyzwaniem i podjęciem bardzo karkołomnej decyzji no ale czego się nie robi dla złamania „trójki” lub „czwórki”. W półmaratonie niemal każdy łamie 1 godzinę. Kusi mnie ten start ze względu na datę urodzin ale byłoby to wariactwo… Koledzy, znajomi, przyjaciele kto chętny jedzie ze mną… by złamać 3h.

zapisy ruszają 21 czerwca 2015 r. o godz. 21:32, po zachodzie słońca w Koszalinie.

 

Dodaj komentarz

13 − 1 =