Pobiec przez miasto nocą.

Miasto nocą wygląda zupełnie inaczej niż w ciągu dnia. Nie ma w tych słowach nic odkrywczego ale miasto z perspektywy środka ulicy gdy obok mnie będzie znajdowało się ponad 7 500 ludzi jest jeszcze ciekawszym punktem widzenia właśnie gdy akcja rozgrywa się nocą.

Bardzo chciałem w końcu wystartować w biegu gdzie frekwencja będzie bliska 10 000 osób (do tej pory największe zawody w jakich uczestniczyłem to około 2 000 osób i przyznaje zrobiło to wtedy na mnie wrażenie).

Często oglądam w telewizję relację z kilkutysięcznych maratonów i zazdroszczę tej zabawy wszystkim uczestnikom. Problemem zawsze nie był brak chęci ale utrudnienia logistyczne w pobliżu mojej miejscowości ciężko znaleźć bardzo duży bieg a jeśli już do przeszkadzały mi terminy i obowiązki ale w końcu zapadła decyzja jadę. Pozostało do wyboru tylko miejsce i czas.

Jeszcze bardziej miałem ochotę pobiec w zawodach rozgrywanych właśnie nocą lub choćby zaraz po zmroku. Gdy pojawiła się perspektywa startu w imprezie, która ma odbyć się w moim studenckim mieście, no cóż odżyły wspomnienia. Pamiętam Wrocław nocą gdyż niejednokrotnie wracałem przy blasku latarni od kolegów i koleżanek „po nocnej nauce” ale wspomnienia są ulotne, miasto zmieniło się nieprzeciętnie i zapowiadał się mój najwspanialszy bieg w moim życiu.

Trasa marzenie – „Nitkę poprowadziliśmy tak, aby trasa nie straciła na swojej atrakcyjności. Biegacze nadal będą mogli podziwiać najpiękniejsze miejsca we Wrocławiu, takie jak Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska, most Grunwaldzki, Dworzec Główny, Sky Tower, Teatr Muzyczny CAPITOL, Ostrów Tumski, Hala Targowa. Chciałbym, żeby do mojego miasta zawodnicy przyjeżdżali po życiówki, tak jak podróżują w tym celu do Berlina – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu http://wroclaw.tvp.pl/19555507/nowa-i-szybsza-trasa-wroclawskiego-polmaratonu

Tylko jak tu wystartować skoro nasza wspaniała Poczta Polska realizowała mój przelew (ekspresowy) na tyle długo, że zamknięto listę startową i nie znalazłem się wśród grona zapisanych i opłaconych uczestników. Załamałem się trzeba będzie poczekać jeszcze rok. Determinacje na start miałem sporą ale możliwości zapisania się po zamknięciu list prawie żadnych. Możliwość odkupienia pakietu startowego okazała się niemożliwa. Trudno nie tym razem.

Internet do tego portale społecznościowe to jest medium, które potrafi dotrzeć do wielu osób dotarło i do mnie. Przypadkowo odnalazłem zaproszenie do konkursu organizowanego przez sponsora biegu firmę Brubeck. Odpowiedziałem i… wygrałem wspólnie z 14 innymi osobami, otrzymaliśmy możliwość startu w zawodach, o których marzyłem. Wygląda więc na to że 21 kilometrowy Nocny półmaraton wrocławski będzie moim 21 półmaratonem w „karierze” do tego czuję odpowiedzialność startu w 15 osobowym teamie sponsora. Nigdy jeszcze nie startowałem pod nazwą żadnej drużyny i wprawdzie biegniemy indywidualnie, to wspólne zdjęcie przed startem oraz jednakowy ubiór od sponsora abyśmy wyglądali jak drużyna będzie ciekawym doświadczeniem.

Emocje podgrzała informacja, że zostaniemy ustawieni bezpośrednio ze startującą elitą biegu, to już zaszczyt jakiego mogę dostąpić tylko przy tej okazji. Prawie 7 500 osób będzie mnie goniło naprawdę rozbudza to moje oczekiwanie na bieg, będę musiał tylko uważać aby nie starać się po starcie dotrzymać kroku przyszłym zwycięzcom 😉

Ciekawie zapowiada się medal z Nocnego Wrocławia który ma być „wypełnieniem” medalu jaki otrzymają uczestnicy maratonu wrocławskiego rozgrywanego we wrześniu. Niecodzienny komplet i pomysł organizatorów. Czy oryginał okaże się równie efektowny jak przedstawiona grafika wypada przekonać się o tym kończąc oba biegi. Jeśli sztuki tej dokonam podzielę się opinią, sam pomysł na medale wydaje się być rewelacyjny.

Moje emocje podgrzała informacja, że zostaniemy ustawieni bezpośrednio ze startującą elitą biegu, to już zaszczyt jakiego mogę dostąpić tylko przy tej okazji. Prawie 7 500 osób będzie mnie goniło naprawdę rozbudza to moje oczekiwanie na bieg, będę musiał tylko uważać aby nie starać się po starcie dotrzymać kroku przyszłym zwycięzcom 😉

Inne osoby czytały również:

Czy wystarczy różnorodność treningowa

2021-02-22 17:42:47
runnerski-pl

8

Jak trenować

2021-02-15 17:41:37
runnerski-pl

8

Ile wytrzymują buty do biegania lub nw

2021-02-01 17:32:56
runnerski-pl

8

Problemy związane z nawierzchnią treningową?

2021-01-26 08:54:21
runnerski-pl

8

Na jakiej nawierzchni najlepiej trenować?

2021-01-19 18:21:45
runnerski-pl

8

Trenuj świadomie

2021-01-12 17:14:00
runnerski-pl

8

Dodaj komentarz

seven + six =