555 miejsce ucieszyło mnie bardziej niż 101.

 

W Zielonej Górze odbywają się zawody biegowe, które już przy pierwszej edycji obrosły mianem imprezy kultowej. Mowa o „Parszywej Dwunastce”, rzadko kiedy nazwa tak trafnie oddaje kryjącą się pod nią specyfikę.

Zamieszczony poniżej wykres oddaje całą parszywość „dwunastki”, jej trudność łagodzi tylko piękny pod zielonogórski las i wzorowa atmosfera oraz organizacja Bractwa Biegaczy.

Wspomniani organizatorzy w ubiegłorocznej edycji zastosowali system „wynagradzania” uczestników, który marzył mi się od kilku lat. Niestety to nie ja byłem autorem tego rozwiązania w tym biegu. Bracia Biegacze mieli najwyraźniej własnego pomysłodawcę z czego bardzo się ucieszyłem.

Pomysł polegał na przyznawaniu medali złotych, srebrnych i brązowych. Pierwszych stu zawodników na mecie dostało medal złoty, następnych dwustu medal srebrny i pozostałych trzystu medal brązowy.

Rok temu zająłem w tych zawodach 101 miejsce i tylko zobaczyłem jak wygląda medal złoty, który zawisł jako ostatni na szyi kolegi, który zameldował się na mecie tuż przede mną. Ja dostałem srebro. To 101 miejsce smakowało jak miejsce… drugie i wywołało uśmiech na mojej twarzy ale i sportową złość, którą zamierzałem „pomścić” za rok.

W tym roku zgodnie z obietnicą odpaliłem komputer aby zapisać się na 5 edycję Parszywej… widzę 552 zapisanych zawodników, szybko sprawdzam limit 555. No to pozostały tylko 3 wolne miejsca. Dzwonię to osoby mogącej zrobić mi szybki przelew wychodzący od razu z banku, po chwili sprawdzam 553 zapisanych. Dostaje obietnicę, że przelew będzie dzisiaj ale ja potrzebuję go już a to trwa… widzę na ekranie komunikat: koniec zapisów, dostaje sms-a: przelew wykonany, drżącym palcem klikam na listę zapisanych uczestników…. lalalala jest moje imię i  nazwisko, byłem chyba ostatnim zapisanym, 554 lub 555 miejsce ucieszyło mnie jak dziecko.

 

Inne osoby czytały również:

Dodaj komentarz

1 × 2 =